O WYDARZENIU
CFA Institute Research Challenge
Najlepszy konkurs dla młodych analityków

CFA Institute Research Challenge na stałe wpisał się w krajobraz inicjatyw organizowanych z myślą o studentach, którzy poważnie myślą o swojej zawodowej przyszłości. To również najlepszy konkurs dla młodych analityków, którzy dzięki udziałowi w świetnej i kreatywnej zabawie zespołowej chcą rozwinąć umiejętności analizy i wyceny spółek, a także udoskonalać kompetencje z obszaru prezentacji swoich wyników, tak niezbędne w zawodzie każdego analityka.

W tym roku zapraszamy do udziału w jubileuszowej, 10. edycji lokalnego etapu Research Challenge, który z roku na rok zyskuje na popularności. W edycji 2017/2018 o zwycięstwo walczyły 33 drużyny reprezentujące aż 25 najlepszych w naszym kraju ośrodków akademickich. W tym roku członkiem najlepszej drużyny możesz zostać właśnie Ty. Dla zwycięzców przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych nagród i oczywiście moc niezapomnianych emocji. CFA Institute Research Challenge to z pewnością przepustka do kariery, która wyróżnia na rynku pracy.

Do współpracy zapraszamy lokalne uczelnie, które wyłonią zespoły liczące od 3 do 5 osób (maksymalnie dwie drużyny z uczelni). Każda drużyna musi mieć swojego opiekuna (Faculty Advisor) z uczelni. Drużyny pod opieką mentora mają przeprowadzić analizę finansową oraz napisać raport wybranej w danym roku przez CFA Society Poland spółki akcyjnej.

Raport jest oceniany przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie jest przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają drużynę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego.

Nie zwlekaj! Zgłoś swój zespół do 25 listopada, pisząc na adres office@cfa.com.pl.
Uwaga! Ze względu na konieczność przeprowadzenia eliminacji wewnętrznych w SGH, zgłoszenia drużyn z tej uczelni będą przyjmowane do 15 listopada. Uprzejma prośba, aby drużyny z SGH zgłaszały się do dr. Piotra Czapiewskiego, CFA : piotr.czapiewski at sgh.waw.pl.

Dlaczego warto? Dzięki udziałowi w tegorocznej edycji CFA Institute Research Challenge…

Masz szansę odwiedzić Szwajcarię oraz wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.
Finał regionalny odbędzie się w Zurychu, a światowy – w stolicy świata finansów, czyli w Nowym Jorku!
Powalczysz o stypendium CFA, które znacząco obniży koszty w ramach Programu CFA. Sięgnij z nami po tytuł Chartered Financial Analyst.
Zetkniesz się najlepszymi profesjonalistami w branży, współpracując z nimi przy tworzeniu raportów, które następnie zaprezentujesz przed kapitułą i licznym audytorium. Doszlifujesz zatem umiejętność autoprezentacji, która z pewnością przyda się na niejednym spotkaniu biznesowym w przyszłości.
Wyróżnisz się na rynku pracy. Twoje CV nie tylko zyska ważny punkt, ale odezwą się do Ciebie pracodawcy. Kariera u najlepszych. Brzmi dobrze!
Nauczysz się pracy zespołowej. Przygotowanie raportu to niełatwe zadanie, które wymaga umiejętności podziału obowiązków, terminowości, wiedzy i zadawania celnych pytań. Zaskocz nas podczas finału w Warszawie.
Dowiesz się, czy zawód analityka to właśnie profesja dla Ciebie. Świat finansów poszukuje obecnie analityków, którzy nie boją się wyzwań.
Weźmiesz udział w warsztatach. Więcej informacji znajdziesz poniżej. Zarejestruj się i poznaj nas 30 października.


Zainwestuj w swoją przyszłość z CFA Society Poland. Weź udział w warsztatach, które odbędą się już 30 października i poznaj techniki wyceny spółek oraz naucz się analizy sprawozdań od najlepszych. Zapisz się na pierwszą edycję CFA Talent Workshop! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie warsztatów »

HARMONOGRAM KONKURSU
CFA INSTITUTE RESEARCH CHALLENGE

Regulamin konkursu znajduje się na oficjalnej stronie CFA Institute. Przejdź do REGULAMINU (treść w jęz. angielskim).

Informacje na temat etapu lokalnego, którego finał odbędzie się w Warszawie (marzec 2019), zostaną podane już wkrótcve.

10—11 kwietnia 2019 r. — Finał regionalny w Zurychu, Szwajcaria

25 kwietnia 2019 r. — Finał globalny w Nowym Jorku, USA

 

Korzyści z udziału w CFA Institute Research Challenge:

  • Atrakcyjne nagrody — trzy pierwsze drużyny z finału lokalnego otrzymają stypendium CFA, dla wybranych osób są również oferowane staże w firmach partnerskich; na laureatów czekają również nagrody finansowe
  • Wysoka rozpoznawalność zwycięzców konkursu oraz uczelni w środowisku finansowym
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz sprawdzenia się jako analityk
  • Doskonały sposób na wzbogacanie profilu zawodowego w CV
  • Współpraca z profesjonalistami finansowymi w trakcie przygotowania projektu
  • Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed autorytetami w dziedzinie finansów

POPRZEDNIE EDYCJE

Zobacz, jak przebiegał CFA Institute
Research Challenge w poprzednich latach

„Research Challenge wymaga z pewnością sporego zaangażowania i czasu. Nie można się do niego przygotować w ciągu jednej nocy.” Chcesz się dowiedzieć, co Cię czeka? Przeczytaj wywiad z ekspertem Deloitte, Tomaszem Ochrymowiczem, który od 2001 r. jest posiadaczem tytułu CFA.

 

Więcej o tej edycji na stronie CFAbloguje.pl. Przejdź do wywiadu ››

Edycję 2016/2017 wygrała drużyna reprezntująca SGH. W sumie w konkursie wzięło udział 21 drużyn z 16 uczelni z Polski. O atutach CFA Institute Research Challenge oraz swoich odczuciach opowiada Jan Nalbert, członek zwycięskiego zespołu.

Więcej o tej edycji na stronie naszych stronach. Przejdź do wywiadu ››

Finał lokalny tej edycji konkursu odbył się 15 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W roku akademickim 2016/17 zespoły biorące udział w konkursie analizowały tym razem spółkę z segmentu obuwniczego, firmę CCC. Etap regionalny odbył się w kwietniu 2017 r. w Pradze.

 

Więcej o tej edycji na stronie CFAPoland.org. Przejdź do artykułu ››

W roku akademickim 2015/16 wycenianą spółką był COMARCH. Zwycięską drużynę (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) wyłoniono 3 marca podczas finału lokalnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Finał regionalny oraz światowy odbył się w Chicago, USA. W lokalnym etapie konkursu wzięły udział 22 drużyny z 14 uczelni (z Polski Litwy i Łotwy).

 

Więcej o tej edycji na stronie CFAPoland.org. Przejdź do artykułu ››

"- Czy konkurs sprostał Waszym oczekiwaniom? - Myślę, że nawet je przewyższył!" - przeczytaj, dlaczego zwycięzcy CFA Institute Research Challenge tak chwalą sobie udział w konkursie!

 

Link do wywiadu znajduje się tutaj ››

ORGANIZATORZY
NAD JAKOŚCIĄ KONKURSU CZUWAJĄ

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

 

CFA Institute to światowa i prestiżowa organizacja zrzeszająca profesjonalistów w zakresie finansów, która przyznaje prestiżową desygnację Chartered Financial Analyst. Głównym celem organizacji jest wyznaczanie kierunków rozwoju dla profesjonalistów w dziedzinie finansów na całym świecie, poprzez ustalanie najwyższych standardów w zakresie etyki, edukacji i kwalifikacji zawodowych. Siedziba organizacji znajduje się w Charlottesville (USA), a główne biura regionalne w Hong Kongu, Londynie i Nowym Jorku. Instytut działa od ponad 60 lat rozpowszechniając najwyższe standardy etyczne i zawodowe na rynkach finansowych.

Kontakt:

Monika Grabek
Executive Director
Tel. +48 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org

Jakub Jański
Communication Coordinator
Tel. +48 798 068 139
e-mail: jakub.janski@poland.cfasociety.org

Zgłoszenia do konursu:
e-mail: office@cfa.com.pl

www.cfasociety.org/poland

PARTNER
PARTNER INSTYTUCJONALNY
PARTNER STRATEGICZNY
PARTNER
PARTNER
PARTNER