O WYDARZENIU

CFA Institute Research Challenge 
Najlepszy
konkurs dla młodych analityków

Konkurs jest inicjatywą mającą na celu rozwinięcie u studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także umiejętności prezentacji swoich wyników. CFA Society Poland zaprasza do współpracy lokalne uczelnie, które wyłaniają zespoły liczące od 3 do 5 osób (maksymalnie dwie drużyny z uczelni). Każda drużyna musi mieć swojego opiekuna (Faculty Advisor) z uczelni. Drużyny pod opieką mentora mają przeprowadzić analizę finansową oraz napisać raport wybranej w danym roku przez CFA Society Poland spółki akcyjnej. Raport jest oceniany przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają ekipę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego.

Konkurs 2018/2019 to ponad 20 uczelni oraz ponad 30 drużyn. Tegoroczna "target company" to spółka PKN ORLEN.

 

Informacja prasowa o konkursie na portalu Bankier.pl

HARMONOGRAM KONKURSU
CFA INSTITUTE RESEARCH CHALLENGE

Regulamin konkursu znajduje się na oficjalnej stronie CFA Institute. Przejdź do REGULAMINU (treść w jęz. angielskim).

Informacje na temat etapu lokalnego, którego finał odbędzie się w Warszawie (marzec 2019), zostaną podane już wkrótcve.

4 grudnia 2018 r. — Kick-Off 

11 lutego 2019 r., 14:00 CET — Deadline na zdanie raportu 

1 marca 2019 r. — Prezentacja raportu przez drużyny zakwalifikowane do finału (GPW w Warszawie)

10—11 kwietnia 2019 r. — Finał regionalny w Zurychu, Szwajcaria

25 kwietnia 2019 r. — Finał globalny w Nowym Jorku, USA

 

Korzyści z udziału w CFA Institute Research Challenge:

  • Atrakcyjne nagrody — trzy pierwsze drużyny z finału lokalnego otrzymają stypendium CFA, dla wybranych osób są również oferowane staże w firmach partnerskich; na laureatów czekają również nagrody finansowe
  • Wysoka rozpoznawalność zwycięzców konkursu oraz uczelni w środowisku finansowym
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz sprawdzenia się jako analityk
  • Doskonały sposób na wzbogacanie profilu zawodowego w CV
  • Współpraca z profesjonalistami finansowymi w trakcie przygotowania projektu
  • Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed autorytetami w dziedzinie finansów

POPRZEDNIE EDYCJE

Zobacz, jak przebiegał CFA Institute
Research Challenge w poprzednich latach

„Research Challenge wymaga z pewnością sporego zaangażowania i czasu. Nie można się do niego przygotować w ciągu jednej nocy.” Chcesz się dowiedzieć, co Cię czeka? Przeczytaj wywiad z ekspertem Deloitte, Tomaszem Ochrymowiczem, który od 2001 r. jest posiadaczem tytułu CFA.

 

Więcej o tej edycji na stronie CFAbloguje.pl. Przejdź do wywiadu ››

Edycję 2016/2017 wygrała drużyna reprezntująca SGH. W sumie w konkursie wzięło udział 21 drużyn z 16 uczelni z Polski. O atutach CFA Institute Research Challenge oraz swoich odczuciach opowiada Jan Nalbert, członek zwycięskiego zespołu.

Więcej o tej edycji na stronie naszych stronach. Przejdź do wywiadu ››

Finał lokalny tej edycji konkursu odbył się 15 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W roku akademickim 2016/17 zespoły biorące udział w konkursie analizowały tym razem spółkę z segmentu obuwniczego, firmę CCC. Etap regionalny odbył się w kwietniu 2017 r. w Pradze.

 

Więcej o tej edycji na stronie CFAPoland.org. Przejdź do artykułu ››

W roku akademickim 2015/16 wycenianą spółką był COMARCH. Zwycięską drużynę (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) wyłoniono 3 marca podczas finału lokalnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Finał regionalny oraz światowy odbył się w Chicago, USA. W lokalnym etapie konkursu wzięły udział 22 drużyny z 14 uczelni (z Polski Litwy i Łotwy).

 

Więcej o tej edycji na stronie CFAPoland.org. Przejdź do artykułu ››

"- Czy konkurs sprostał Waszym oczekiwaniom? - Myślę, że nawet je przewyższył!" - przeczytaj, dlaczego zwycięzcy CFA Institute Research Challenge tak chwalą sobie udział w konkursie!

 

Link do wywiadu znajduje się tutaj ››

ORGANIZATORZY
NAD JAKOŚCIĄ KONKURSU CZUWAJĄ

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

 

CFA Institute to światowa i prestiżowa organizacja zrzeszająca profesjonalistów w zakresie finansów, która przyznaje prestiżową desygnację Chartered Financial Analyst. Głównym celem organizacji jest wyznaczanie kierunków rozwoju dla profesjonalistów w dziedzinie finansów na całym świecie, poprzez ustalanie najwyższych standardów w zakresie etyki, edukacji i kwalifikacji zawodowych. Siedziba organizacji znajduje się w Charlottesville (USA), a główne biura regionalne w Hong Kongu, Londynie i Nowym Jorku. Instytut działa od ponad 60 lat rozpowszechniając najwyższe standardy etyczne i zawodowe na rynkach finansowych.

Kontakt:

Monika Grabek
Executive Director
Tel. +48 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org

Jakub Jański
Communication Coordinator
Tel. +48 798 068 139
e-mail: jakub.janski@poland.cfasociety.org

Zgłoszenia do konursu:
e-mail: office@cfa.com.pl

www.cfasociety.org/poland

PARTNER
PARTNER INSTYTUCJONALNY
PARTNER STRATEGICZNY
PARTNER
PARTNER
PARTNER
PARTNER